POLSKA 14:39 21 listopada 2020

Szpital tymczasowy w Szczytnie ma zapewnić 70 miejsc dla chorych na Covid-19

System ochrony zdrowia, który dziś dedykujemy pacjentom z COVID 19, ma także swoją wydolność i granicę.pexels.com/cottonbro
70 miejsc wraz z respiratorami będzie czekać w szpitalu w Szczytnie już na początku grudnia. — Szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID 19 w Szczytnie, jedna z dwóch takich placówek na Warmii i Mazurach, ma być uruchomiony na początku grudnia — poinformował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

— Rozwój pandemii skłania nas, że powinniśmy takie miejsca przygotować. System ochrony zdrowia, który dziś dedykujemy pacjentom z COVID 19, ma także swoją wydolność i granicę. Chodzi też o bezpieczeństwo pacjentów niecovidowych, którzy także każdego dnia wymagają pomocy medycznej — powiedział wojewoda.

— Dane z piątku na Warmii i Mazurach wskazują, że 75 proc. łóżek dla chorych na Covid-19 jest zajętych oraz 70 proc. respiratorów.
Niestety rośnie liczba zakażonych w regionie. Dziś jest kolejny rekord - 1200 zakażeń na Warmii i Mazurach. Widzimy, że jest konieczność podejmowania takich działań, stąd decyzje o uruchomieniu dwóch szpitali tymczasowych — wyjaśnił wojewoda.

Wojewoda opowiedział o kolejnych przedsięwzięciach w ramach walki z Covid-19. Kolejne 50 miejsc będzie przygotowywane w szpitalu tymczasowym w Nidzicy.

— Plan zakłada, że w Szczytnie będziemy sukcesywnie modułowo uruchamiać po 20 miejsc dla chorych, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej. Wszystkie miejsca będą wyposażone w respiratory i inny specjalistyczny sprzęt, który został przywieziony z Agencji Rezerw Materiałowych. Jestem przekonany, że szpitale tymczasowe przyczynią się do poprawy sytuacji w służbie zdrowia i zabezpieczą pacjentów covidowych i pozostałych — podkreślił wojewoda.

JD

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE