POLSKA 22:28 9 marca 2020

Sztab Andrzeja Dudy zawiesi spotkania kampanijne? Prezydent poinformował o decyzji!

Jak podaje portal tvp.info, sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy planuje zawieszenie organizacji masowych spotkań w kampanii wyborczej z powodu koronawirusa.

Andrzej Duda odwołał spotkanie, które miało odbyć się jutro w Radomsku, a powodem zmiany planów miało być właśnie zagrożenie koronawirusem.

Przed chwilą głowa państwa ogłosiła decyzję o zawieszeniu spotkań.

– Podjąłem decyzję, że nie będę organizował dużych spotkań kampanijnych. Przychodzą na nie setki osób, jestem za to ogromnie wdzięczny, ale te spotkania odbywają się najczęściej w różnego rodzaju halach, przychodzi po 500 czy 700 osób i w takiej sytuacji ryzyko rozprzestrzenianie się koronawirusa jest wielkie. Nie chcę narażać ludzi na niebezpieczeństwo, dlatego – choć spotkania były ważną częścią kampanii, jeśli nie najważniejszą – będę szukał innych możliwości prowadzenia kampanii-podkreślił prezydent w poniedziałkowy wieczór.

Odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1 tys. osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych zarekomendował w niedzielę Główny Inspektor Sanitarny. Decyzja ta została podjęta po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

JJ

Źródło: TVP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE