POLSKA 16:29 18 listopada 2020

Szykują się zmiany na Allegro. Od stycznia będzie drożej

Opisane zmiany to tylko te najważniejsze, o kolejnych można przeczytać w oficjalnym komunikacie.pixabay.com
Allegro wprowadza kolejne zmiany w swoich serwisach, które tym razem dotyczą głównie sprzedających – zarówno na Allegro, jak i w Allegro Lokalnie. Pierwsze modernizacje już od grudnia, a następne w styczniu. Te późniejsze oznaczają wyższe koszty dla sprzedających.

Najważniejszym zadaniem Allegro będzie możliwość nadawania przesyłek do paczkomatów InPost bezpośrednio z poziomu Allegro Lokalnie – bez przechodzenia na stronę przewoźnika i w cenie maksymalnie 8,99 zł. Ta nowość będzie dostępna już od 4 grudnia równolegle z uruchomieniem nowej kategorii Telemedycyna oraz wycofaniem ofert z inwazyjnymi gatunkami roślin i zwierząt.

Od 14 grudnia Allegro pozwoli natomiast nadawać swoim pracownikom dostęp tylko do niektórych części konta Allegro, co powinno usprawnić proces zarządzania sprzedażą. Istotne modernizacje szykowane są również na początek 2021 roku. Od 4 stycznia będzie inny sposób rozliczania kosztów za przesyłki Allegro. Niestety dla sprzedających, jest to zmiana na ich niekorzyść.

Od przyszłego roku Allegro będzie bowiem dzielić koszt takich przesyłek pomiędzy siebie i sprzedającego. To serwis poniesie większą część kosztu, ale sprzedający będzie się musiał "dołożyć do interesu". Aktualnie opłata nie jest pobierana. Allegro ustaliło, że będzie to koszt 0,99 zł brutto dla zamówień poniżej 100 złotych i 1,99 zł brutto dla zamówień od 100 złotych.

Opisane zmiany to tylko te najważniejsze, o kolejnych można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

AR

Źródło: dobreprogramy.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE