POLSKA 21:40 9 sierpnia 2018

To nie żart! Amerykańskie wojska kosmiczne już w 2020 roku

pixabay
Podczas wizyty w Pentagonie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence potwierdził, że w najbliższych latach, Amerykanie na kosmiczne siły zbrojne wydadzą miliardy dolarów. Wskazał, że będzie to szósty rodzaj amerykańskich wojsk - obok wojsk lądowych, powietrzno-desantowych, lotnictwa, marynarki wojennej i straży przybrzeżnej, powstaną wojska kosmiczne.

 

Mike Pence oświadczył, że Ameryka jest bliska otwarcia nowego rozdziału w historii sił zbrojnych. Wiceprezydent podkreślił, że utworzenie wojsk kosmicznych jest konieczne, ponieważ rywale Stanów Zjednoczonych prowadzą coraz agresywniejsze działania w przestrzeni kosmicznej.

- Kosmos zmienił się fundamentalnie. Kiedyś był spokojnym miejscem bez rywalizacji. Teraz jest zatłoczony i antagonistyczny. Inne kraje starają się podważyć pozycję Stanów Zjednoczonych w kosmosie jak nigdy wcześniej - powiedział Mike Pence.

 

Według przedstawionego przez wiceprezydenta planu, jeszcze w tym roku do Kongresu trafi projekt ustawy o utworzeniu sił kosmicznych. Zaczną one być formalnie tworzone za dwa lata. Planowane jest także utworzenie stanowiska zastępcy sekretarza obrony do spraw kosmosu. Biały Dom wystąpił do parlamentu o przyznanie dodatkowych 8 miliardów dolarów na wzmocnienie programów bezpieczeństwa narodowego w kosmosie.

Stany Zjednoczone mają 5 rodzajów sił zbrojnych - wojska lądowe, powietrzno-desantowe, lotnictwo, marynarkę wojenną i straż przybrzeżną. Programy militarne w kosmosie podlegają obecnie siłom powietrznym. 

 

PR

Źródło: IAR, twitter.com/VP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE