POLSKA 11:35 23 czerwca 2019

To nie żart. Franciszek przeprasza muzułmanów za... "agresję chrześcijan"

Flickr/Long Thiên/CC BY-SA 2.0
Franciszek mówił o przemocy chrześcijan do muzułmanów. – Tych prześladowań dopuściliśmy się i my – mówił. Papież mówił o potrzebie "odrzucenia wszelkich pokus podboju i zamknięcia".

– Odnoszę się zwłaszcza do wszystkich postaw agresywnych i wojennych, które naznaczyły w przestrzeni śródziemnomorskiej życie narodów określających się jako chrześcijanie. (...) Należy tu wyliczyć zarówno zachowania i praktyki kolonialne, które ukształtowały obraz i politykę tych ludów, jak i usprawiedliwianie wszelkiego rodzaju wojen oraz prześladowań popełnionych w imię religii czy pod pretekstem czysto rasowym bądź doktrynalnym – mówił papież Franciszek.

Papież Franciszek odniósł się również do przemocy muzułmanów wobec chrześcijan. – Tych prześladowań dopuściliśmy się i my – przypomniał. Stwierdził też, że teolodzy powinni "pomóc Kościołowi i społeczeństwu obywatelskiemu" oraz "zachęcać narody" tego regionu świata, by "odrzucały wszelkie pokusy podboju i zamknięcia".

Zobacz także: Uczta intelektualna! Środa: muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, co by ograniczyło hodowlę. Matczak: wieprzowina jest niezdrowa

pmb

Źródło: wp.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE