POLSKA 14:27 21 listopada 2020

TOPR ostrzega przed trudnymi warunkami w górach i apeluje o ostrożność

Hala GąsienicowaTwitter/TPN
Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed trudnymi warunkami turystycznymi w Tatrach. Na szlakach zalega kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a w wielu partiach gór występują oblodzenia. Natomiast szlaki na odcinkach leśnych są w godzinach popołudniowych miejscami błotniste.

Bardzo oblodzone są m.in. szlak koło Siklawy, szlak nad Czarny Staw pod Rysami, szlak prowadzący w stronę Świnickiej Przełęczy, Przełęcz pod Chłopkiem oraz rejon Szpiglasowej Przełęczy.

Już wczoraj TOPR apelował o rezygnację z wyjść w wyższe partie gór, a w niższych - o zachowanie szczególnej ostrożności. TPN apeluje również o niewchodzenie na tafle tatrzańskich stawów, ponieważ lód jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

TPN przypomina, że wybierając się w góry należy dostosować planowaną trasę do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem. Przed wyjściem warto sprawdzić aktualną pogodę oraz warunki na szlakach, a także pamiętać, że w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

ASy

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE