POLSKA 11:20 24 czerwca 2016

Trump gratuluje Brytyjczykom: To wspaniała sprawa. Macie z powrotem swój kraj

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0
Donald Trump, kandydat do nominacji Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych, nie ukrywa radości z wyników referendum w Wielkiej Brytanii. Pogratulował im wyboru mówiąc, że to "wspaniała sprawa".

Kandydat na prezydenta USA przebywa obecnie w Szkocji. Ma wziąć udział w ceremonii z okazji ponownego otwarcia ośrodka golfowego Turnberry.

Tuż po przybyciu na miejsce, miliardera otoczyli dziennikarze, którzy poprosili go o komentarz ws. Brexitu. Miliarder nie ukrywa, że cieszy się z wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. Według oficjalnych wyników, za opuszczeniem Wspólnoty opowiedziało się 51,9 proc. głosujących (17 410 742 osób), za pozostaniem było 48,1 proc. głosujących (16 141 241 osób)

– Sądzę, że wydarzyła się wspaniała rzecz. Niesamowite głosowanie, historyczne – powiedział Trump. – Ludzie są źli. Na całym świecie są bardzo źli – dodał, komentując dlaczego, jego zdaniem, doszło do wygrania referendum przez zwolenników Brexitu. W ocenie miliardera "złość" dotyczy m.in. sprawy imigrantów. – Macie z powrotem swój kraj – powiedział do Brytyjczyków.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Tusk o Brexicie: Co nas nie zabije, to nas wzmocni

Waszczykowski o Brexicie: To powinno być przyczyną do poważnej refleksji w UE

Prof. Wawrzyk: Może dojść do rozpadu Wielkiej Brytanii. Brexit to sprawdzian dla polskich władz

 

lml

Źródło: bbc.com, telegraph.co.uk, Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE