POLSKA 15:49 18 maja 2019

Tusk szefem Rady Europejskiej? To skąd te partyjne przemówienia... Czekamy na reakcję eurokratów!

Flickr/EU2017EE Estonian Presidency/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Na zakończenie marszu Koalicji Europejskiej Donald Tusk pokazał niezwykły entuzjazm w... nawoływaniu do głosowania na KE. – To nie jest głosowanie na mniejsze zło. To jest głosowanie na większe dobro! Idźcie do zwycięstwa! Wszystko w waszych rękach! To jest wielki wybór – krzyczał Tusk.

– Jak zawsze, kiedy jestem z wami. A dzisiaj jestem z wami, żeby powiedzieć wszystkim Polakom, jak ważne są te wybory. To jest podwójna stawka, chciałoby się powiedzieć: stawka większa niż zwykle. To jest "wielki wybór", jak to sami nazwaliście w czasie kampanii – mówił b. premier.

– To oni są naturalną, autentyczną gwarancją naszej silnej obecności w Unii Europejskiej. Ich nie trzeba już sprawdzać, na nich można z czystym sumieniem głosować – podkreślał Tusk, wskazując na KE.

– Zwracam się do wszystkich Polaków – nie wierzcie malkontentom, którzy kręcą głową i mówią: "tu jest od Sasa do lasa", "nie wiadomo co ich łączy". Ich łączy wyższe dobro, bo bezpieczna Polska w silnej i zjednoczonej Europie to jest dzisiaj najwyższe dobro polityczne Polaków – zaznaczył szef Rady Europejskiej.

pmb

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE