POLSKA 20:09 10 czerwca 2019

UWAGA POLACY! Nad Polskę nadciągają potężne nawałnice i...

Rekordowa spiekota i gwałtowne nawałnice z trąbami powietrznymi - pogoda znów będzie bardzo groźna. Alerty IMGW obowiązują niemal w całej Polsce. Temperatura przekroczy 35 st. C w cieniu.

Porywy wiatru, które prognozowane są w zachodniej Polsce, mogą przekroczyć 120 km/h. Tak silnych podmuchów nie było na Pomorzu od czasu wiosennych sztormów.

Groźny front, który wkroczył od strony Niemiec, sprawi nam problemy także przez kolejne dni. Poniedziałek to pierwszy dzień z niszczycielskimi burzami. Przed południem grzmiało i błyskało już w okolicach Cedyni i nadmorskiego Jarosławca.

 

Najpierw burze obejmą Pomorze Zachodnie, a później środkową i wschodnią część Pomorza, Kujawy oraz Wielkopolskę - informują w ostrzeżeniu dla Wirtualnej Polski synoptycy biura Cumulus. Alerty pogodowe przed burzami i upałami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Gwałtowne burze i ulewy na zachodzie to jedno. Nad Polskę wschodnią i środkową wciąż napływa bardzo gorąca masa powietrza zwrotnikowego z południa Europy. Po południu w całej Polsce tworzyć się będą chmury Cumulonimbus, także wywołując burze i trąby powietrzne.

 

M.N.

Źródło: o2.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE