POLSKA 16:12 24 listopada 2020

W Anglii można skrócić kwarantannę. Trzeba tylko zapłacić

We wtorek brytyjski rząd przedstawił rozwiązanie, które może skrócić kwarantannępixabay.com
Osoby przyjeżdżające do Anglii z krajów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. We wtorek jednak brytyjski rząd przedstawił rozwiązanie, które może skrócić czas izolacji o ponad połowę. Po pięciu dniach, na własny koszt, będzie można wykonać test na obecność koronawirusa. W przypadku wyniku negatywnego kwarantanna będzie zakończona.

Informacje o planach warunkowego skrócenia kwarantanny podawały brytyjskie media, jednak we wtorek doniesienia potwierdził minister transportu Grant Shapps.

Cena jednego testu na obecność Covid19 kształtuje się w granicach od 80 do 120 funtów (od 400 do 600 złotych) w zależności od dostawcy. Wyniki zazwyczaj są dostępne po 24 lub 48 godzinach od wykonania. Oznacza to, że zakończenie kwarantanny będzie możliwe najwcześniej po sześciu dniach od przyjazdu do Anglii.

- Nasza nowa strategia testowania pozwoli nam na swobodniejsze podróżowanie, zobaczenie ukochanych osób i prowadzenie międzynarodowego biznesu. Dając ludziom możliwość wykonania testu w piątym dniu, wspieramy również branżę turystyczną, która nadal odbudowuje się po pandemii - oświadczył Shapps.

Ogłoszone przez Shappsa zasady dotyczą tylko przyjazdów do Anglii, bo reguły kwarantanny w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej tamtejsze rządy ustalają samodzielnie. Rząd północnoirlandzki już jednak poinformował, że rozważa podobny mechanizm.

 

AR

Źródło: Polsat News

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE