POLSKA 18:55 9 marca 2020

W Niemczech odnotowano dwie pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa

/ leo2014
W Essen zmarła 89-letnia kobieta, druga śmiertelna ofiara pochodzi z miejscowości Heinsberg. Obecnie, według najnowszych danych Instytutu Roberta Kocha w Niemczech stwierdzono 1112 przypadków koronawirusa.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia Nadrenii Północnej Westfalii u 89-letniej mieszkanki Essen patogen wykryto we wtorek, od razu trafiła do szpitala. Kobieta była wcześniej chora i jej ogólny stan w chwili przyjęcia do szpitala był ciężki. Wiek i płeć drugiej ofiary na razie nie ujawniono.

W niedzielę w jednym z egipskich szpitali zmarł jeszcze jeden Niemiec zarażony koronawirusem. Lokalne władze Brandenburgii poinformowały, że dziś z powodu potwierdzenia patogenu u jednej kobiety z niewielkiej miejscowości Neustadt, 5 tysięcy mieszkańców objęto domową kwarantanną. Profilaktycznie zamknięto tamtejszą szkołę.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 

 

M.N.

Źródło: IAR, PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE