POLSKA 7:32 13 sierpnia 2019

Walka z Nord Stream 2 trwa! Dania wciąż nie wyraża zgody

pxhere
Rzecznik prasowy spółki Nord Stream 2 Jens Mueller nie wyklucza, że zwlekanie Danii z pozwoleniem na budowę opóźni inwestycję. Rurociąg miał być oddany do eksploatacji do końca tego roku.

Jens Mueller w rozmowie z Polskim Radiem zapewnił, że prace przy budowie gazociągu "Nord Stream2" na niemieckich wodach przebiegają planowo. Obecnie dwa specjalistyczne statki łączą poszczególne odcinki gazociągu biegnące z niemieckiego wybrzeża w kierunku Rugii.

Jens Mueller zaznaczył, że ze względu na brak duńskich pozwoleń, w okolicach wyspy Bornholm prace zostały wstrzymane. Rzecznik przyznał, że istnieje możliwość opóźnień. - Wszystko zależy od tego kiedy uzyskamy duńskie pozwolenia. Jeżeli otrzymamy je wkrótce, to projekt zostanie ukończony w terminie. Jednak przez zwlekanie z wydaniem pozwolenia istnieje ryzyko opóźnienia projektu i zwiększenia kosztów - powiedział Polskiemu Radiu.

Pierwotnie spółka "Nord Stream2" zakładała, że gazociąg będzie gotowy do końca 2019 roku. Ze względu na brak duńskich pozwoleń opóźnienie może wynieść nawet kilka miesięcy. 

AS

Źródło: IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE