POLSKA 20:04 7 maja 2014

Wiceminister zdrowia przyjął łapówkę? Prokuratura wszczęła śledztwo

Sławomir Neumann, wiceminister zdrowiaTELEWIZJA REPUBLIKA
Warszawska prokuratura sprawdza, czy wiceminister zdrowia Sławomir Neumann wziął 50 tys. zł łapówki lobbując na rzecz finansowania stołecznych klinik. Śledztwo wszczęto po anonimowym zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa.

 Osoba przedstawiająca się jako wieloletni pracownik Ministerstwa Zdrowia opisała zmowę kartelową warszawskich klinik okulistycznych. Z resortem zdrowia w ich imieniu miał kontaktować się biznesmen Andrzej M. W jeden z warszawskich restauracji miał on przekazać wiceministrowi zdrowia 50 tysięcy w jednej z warszawskich restauracji.

Tę sumę miały pokryć dwie warszawskie placówki finansowane przez NFZ. – Zachowanie miało polegać na przyjęciu korzyści majątkowej przez wiceministra zdrowia w zamian za spowodowanie odstąpienia od kontroli prawidłowości realizacji umowy z NFZ – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Mimo anonimowego charakteru zawiadomienia, prokuratura wszczęła śledztwo, by móc przesłuchać osoby wymienione w dokumencie – usłyszał w prokuraturze reporter RMF FM.

– Te zarzuty to bzdura – skomentował sprawę Sławomir Neumann. Wiceminister był zadowolony, że prokuratura sprawdzi anonimowe zawiadomienie. – Okaże się bowiem, że ja mam rację – stwierdził wiceminister.

mk

Źródło: rmf24, telewizja republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE