POLSKA 16:15 25 maja 2020

Witek: Tacy bohaterowie jak rotmistrz Witold Pilecki stali się wzorami dla młodego pokolenia

Twitter
Tacy bohaterowie jak rotmistrz Witold Pilecki stali się wzorami dla młodego pokolenia; jesteśmy mu winni oddanie hołdu za jego życie, za jego działalność, za to, co zrobił dla Polski - powiedziała w poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek w 72. rocznicę zabójstwa rotmistrza.

Marszałek Sejmu złożyła w poniedziałek kwiaty pod pomnikiem Witolda Pileckiego w Warszawie. "Córka rotmistrza Pileckiego pani Zofia Pilecka powiedziała, że +rotmistrz wciąż żyje, ponieważ do dnia dzisiejszego nie odnaleziono jego szczątków+. Coś w tym jest" - mówiła dziennikarzom Witek.

 

"Tacy żołnierze, bohaterowie jak rotmistrz Pilecki stali się wzorami dla młodego pokolenia od kilku lat, wtedy, kiedy o żołnierzach wyklętych zaczęto mówić głośno, kiedy w ogóle zaczęło się o nich mówić, bo przez lata musieli umrzeć na zawsze, nie wiadomo, gdzie są pochowani, a właściwie, gdzie są rzucone ich ciała" - podkreśliła marszałek Sejmu.

 

Jak dodała "zamysł komunistów o tym, żeby po tych ludziach ślad zaginął spalił na panewce, to się nie zdarzyło". "Młode pokolenie szukając dla siebie autorytetów nagle je odnalazło w takich ludziach" - zaznaczyła Witek. "Dziś jesteśmy winni rotmistrzowi Pileckiemu oddanie hołdu za jego życie, za jego działalność, za to, co zrobił dla Polski" - powiedziała marszałek Sejmu.

AS

Źródło: pap

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE