POLSKA 18:14 16 listopada 2020

Włochy: 504 ofiary śmiertelne koronawirusa w ciągu doby

Koronawirus we WłoszechPAP
504 osoby zmarły tej doby we Włoszech na Covid-19, potwierdzono 27 354 nowe zakażenia koronawirusem - ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Pojawiają się opinie, że dane te wskazują na stabilizację sytuacji po tygodniach gwałtownego wzrostu infekcji.
W ciągu ostatniej doby wykonano 152 tys. testów.

Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 45 733. Koronawirusa wykryto dotychczas u ponad 1,2 mln mieszkańców Włoch. Wyzdrowiało 442 tys.

Obecnie zakażonych jest co najmniej 717 tys. osób.

Liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła od niedzieli o 489 do 32,5 tys. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 3492 najciężej chorych, o 70 więcej niż dzień wcześniej.

Eksperci już ostrzegają przed ryzykiem trzeciej fali pandemii w styczniu.

Obecnie największy we Włoszech odsetek zgonów na Covid-19 notuje się w małym górskim regionie Dolina Aosty: 34 na 100 tys. mieszkańców. W ciągu 25 dni zmarło tam ponad 100 osób.

Wciąż najwięcej nowych przypadków zakażeń rejestruje się w Lombardii; ostatniej doby ponad 4 tys.

W Apulii w ponad 4 tys. testów wykryto tysiąc przypadków zakażeń.

W poniedziałek wieczorem na platformie agencji prasowej Ansa odbędzie się transmisja koncertu orkiestry symfonicznej z Bari, dedykowanego wszystkim pracownikom służby zdrowia, zaangażowanym w walkę z pandemią, a także tym uczniom, którzy uczą się zdalnie.

W związku z zamknięciem placówek kultury w całym kraju Ansa udostępniła swoją platformę internetową, na której nadawane są koncerty i spektakle.

DZ

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE