POLSKA 15:33 12 stycznia 2021

Zamordowała ciężarną. Sąd wstrzymał wyrok śmierci!

Wyrok śmierci nie odbędzie sięcommons wikimedia
Jeszcze rano świat obiegła informacja o wtorkowej egzekucji Lisy Montgomery. Sąd jednak wstrzymał wyrok śmierci na kobiecie, skazanej za zabicie 23-latki w ciąży, a następnie usunięcie płodu, który przeżył.

Śmiertelny zastrzyk

Lisa Montgomery miała zostać stracona we wtorek w więzieniu Terre Haute w stanie Indiana w USA. Miała otrzymać śmiertelny zastrzyk. Sąd uznał tragedię za świadectwo niepowodzenia systemu mającego ją chronić. Apelował, by nie wykonywać wyroku śmierci.

Wstrzymany wyrok

Prawnicy skazanej kobiety są zadowoleni. "Sąd postąpił słusznie w kwestii wstrzymania wyroku. Pani Montgomery ma poważne problemy psychiczne, które powstały w wyniku przestępstw seksualnych, których dopuścili się jej opiekunowie w dzieciństwie" - napisała adwokat Kelley Henry.

Egzekucja Lisy Montgomery została wstrzymana już po raz drugi - miała ona zostać stracona w grudniu ub.r., jednak jej adwokaci zostali zakażeni koronawirusem.

Ostatnia egzekucja kobiety 67 lat temu

52-letnia Montgomery byłaby trzecią kobietą straconą przez rząd federalny od 1900 r. Egzekucje wykonywane na kobietach są najrzadszymi pośród wszystkich.

a.ka

Źródło: Terre Haute

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE