POLSKA 8:00 13 grudnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu Pawła Piekarczyka [WIDEO]

O północy z 12 na 13 grudnia zapraszamy na koncert Pawła PiekarczykaTV Republika
Serdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert Pawła Piekarczyka w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Koncert rozpoczął się dokładnie o północy z 12 na 13 grudnia.

– Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej to moim zdaniem jedna z najważniejszych instytucji dzisiejszej Polski. Ono niesie pamięć o Żołnierzach Wyklętych, o ich walce i bohaterstwie, ale również o ich następcach, czyli działaczach Solidarności, którzy zdecydowali się sprzeciwić, choć znali cenę tej decyzji – podkreślił wczoraj na antenie TV Republika Paweł Piekarczyk. Choć w Muzeum przy Rakowieckiej od kilku lat urządzana jest tzw. noc generała, w tym roku wspominkowe spotkanie byłych internowanych i więźniów politycznych nie może się odbyć, ze względu na pandemię koronawirusa.

– Dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert, którego będzie można posłuchać za pośrednictwem internetu i telewizji. Będę miał wyjątkowy honor go zagrać – podkreślił bard. Koncert, oprócz TV Republika, zobaczymy na facebookowych profilach Pawła Piekarczyka i Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

 

JJ

Źródło: TV Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE