POLSKA 8:54 13 grudnia 2019

Ziemkiewicz: Donalda Tuska spotkał awans na Niemca i teraz i wszytko co powie, ma być uważane za genialne

Telewizja Republika
Gościem Emilii Pobłockiej w Poranku Telewizji Republika polityczny tydzień podsumował pisarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz przypomniał o obchodzonej dziś 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przez ekipę Wojciecha Jaruzelskiego. Wskazał, że polscy komuniści prosili Rosjan o interwencję:

– Jaruzelski się bał, że stanie sto zakładów. Stał na miękkich nogach i błagał Ruskich, żeby weszli. – zaznaczył.

Według Rafała Ziemkiewicza podczas stanu wojennego to telewizja odegrała największą rolę w indoktrynacji społeczeństwa:

– Zbudowano taki obraz chaosu, że ludzie byli już tak przerażenie, że stwierdzili, że to dobrze ze stan wojenny został w prowadzony. To była zasługa propagandy. – stwierdził.

Histeria klimatyczna

Zauważył, że z podobną indoktrynacją mamy do czynienia współcześnie, chociażby w nawiązaniu do spraw ochrony klimatu:

– To już histeria klimatyczna. To doskonały przykład jak ludziom namieszać w głowach. – powiedział publicysta.

W tym kontekście odniósł się do ogłoszenia Grety Thunberg człowiekiem roku prestiżowego tygodnika „Time”:

– Czytelnicy wskazali nie na Gretę, a na studentów protestujących w Hongkongu, ale dzisiejsze media mają gdzieś czytelników, bo oni nie żyją z czytelników, a z reklamy i wielkiego biznesu, który jest zainteresowany dekarbonizacją.  Jest ciągła potrzeba sprzedaży, więc trzeba sprzedawać ludziom ekologiczne technologie i wmawiać im, że bez tego nastąpi katastrofa. – zauważył.

Własna droga

Skomentował także informacje, że premierowi Mateuszowi Morawieckiemu udało się wynegocjować uzyskanie zgody na „dojście do neutralności klimatycznej własną drogą”:

– Uciekłyśmy spod młota, pytanie na jak długo. Mam takie skojarzenie z Gomułką, który mówił, że dojdziemy do socjalizmu własną drogą. Nie chodzi o to żebyśmy dochodzili do tego własną drogą, tylko żebyśmy zdali sobie sprawę z tego z czym to się wiąże. – podkreślił Ziemkiewicz.

– Unia Europejska to kraje bogate, które są w kryzysie i kraje mniejsze, które są w mniejszym kryzysie, dlatego z tych biedniejszych krajów chcą wyssać co się da. To współczesna kolonizacja. – zaznaczył publicysta.

Awans na Niemca

Rafał Ziemkiewicz mówił także o przeciekach fragmentów książki Donalda Tuska:

 

 – Muszę przeprosić Paulo Coelho, bo wydawało mi się, że jego twórczość jest na poziomie nabzdyczonego banału, ale przy słowach Donalda Tuska to u Paulo Coelho jest głęboki sens – powiedział.

 – Donalda Tuska spotkał awans na Niemca i teraz i wszytko co powie, ma być uważane za genialne. Podobnie jest z Olgą Tokarczuk – stwierdził publicysta.

Ubogacanie kulturowe

 Rafał Ziemkiewicz w odniesieniu do słów noblistki Olgi Tokarczuk o imigrantach powiedział, że:

 – W Szwecji jest największy wskaźnik gwałtów, więc to jest to „ubogacanie kulturowe”, o którym mówi Olga Tokarczuk. (…) Wystarczy iść na przedmieścia Malm i zobaczenie jak to ubogacanie się odbywa – wskazał.

 Logika sitwy

Publicysta zauważył także, że wynoszenie spraw Polski na arenę międzynarodową przez opozycję jest niedopuszczalne: 

– W Polsce wszyscy kierują się logiką sitwy. To zaraza postkomunizmu. Ale wyjście sędziów z do obcych to jest przegięcie. Prezydent, o ile ma taką prerogatywę, powinien wyrzucić przynajmniej 50 sędziów ze stanu sędziowskiego i pozbawić ich prawa do orzekania 

 

A.N

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE