POLSKA 8:28 6 grudnia 2019

Ziemkiewicz w mocnych słowach o Tusku: wyjątkowo gardzę tym typem!

Telewizja Republika
Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka i mówię to z pełną świadomością - powiedział na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta odnosząc się do postaci Donalda Tuska.

Rozmowa red. Aleksandra Wierzejskiego z Rafałem Ziemkiewiczem rozpoczęła się od tematu sądownictwa.

Ziemkiewicz powiedział, że wyroki niektórych sędziów są skandaliczne. – Lepiej niech już kradnę te wiertarki, ale wydają dobre wyroki – powiedział.

Izba Pracy Sądu Najwyższego wydała orzeczenie w sprawie pytania prejudycjalnego, które skierowano do TSUE. Podjęto decyzję o uchyleniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa.

"Sąd Najwyższy stwierdza, że obecna KRS nie jest organem bezstronnym i niezawisłym od władzy ustawodawczej i wykonawczej. Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i krajowego" - powiedział na rozprawie sędzia Piotr Prusinowski, przewodniczący składu orzekającego.

– Prawda jest taka, że TSUE nie wydało wyroku, na który oni (red. środowiska sędziowskie) czekali – wyjaśnił Ziemkiewicz.

Zaznaczył, że doszło do tego, że SN orzekł lekceważąc konstytucję. – SN orzekł opierając się na sugestii zawartej w orzeczeniu TSUE. To jest piramidalne – podkreślił. 

– Wydaje mi się, że z uwagi na konstytucję dużą rolę do odegrania ma prezydent Duda. (…) Jeśli nie spotka się akcja SN z odpowiednią reakcją to będziemy mieli dwa systemy sądownicze – dodał.

W ostatnim czasie głośno było o sędzim Pawle Juszczyszynie. Po kreowaniu go na bohatera opozycji, media zaczęły przypominać reportaż sprzed czterech lat – niewątpliwie ukazujący inne oblicze sędziego. 

– Najciekawsze jest to, że kiedy znaleziono ten reportaż z 2015 roku to nagle TVN usunęło ten materiał. Na szczęście ktoś go zdążył zgrać, a TVN grzmi o naruszeniu praw autorskich – stwierdził Ziemkiewicz.

 

Marian Banaś

„Byłem gotów złożyć rezygnację z urzędu szefa NIK; stałem się przedmiotem brutalnej gry politycznej. Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych i wyjaśnić wszelkie ich wątpliwości, jeśli zajdzie taka potrzeba, jestem gotów zrzec się immunitetu prezesa NIK” - mówi w oświadczeniu Marian Banaś.

– Widać, że jedna służba gra na Banasia, a druga stara się go zniszczyć. W tej sprawie skupiła się jakaś walka frakcji. (…) Ewidentnie puściły pewne hamulce i to zły sygnał dla zwolenników PiS. Ta walka zaczyna zagrażać spoistości tego ugrupowania – mówił publicysta. 

Na koniec Rafał Ziemkiewicz odniósł się do postaci Donalda Tuska.

– Wyjątkowo gardzę tym typem. Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka i mówię to z pełną świadomością. (…) Zainteresowany jest tylko własnym wywyższeniem i kasą – stwierdził.

Publicysta przypomniał haniebne wystąpienie Jażdżewskiego. – Teraz nagle Tusk mówi, że trzeba założyć partie chadecką razem z PSL, bo tylko takie ugrupowanie – konserwatywne - zwycięży z PiS. Przecież to śmieszne – dodał. 

M.N.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE