POLSKA 11:51 7 lutego 2020

Znamy termin pożegnania Kobego Bryanta! Data nie jest przypadkowa

Zdjęcie ilustracyjne / By Christopher Johnson - Flickr: BASKETBALL: On the sidelines with TEAM USA in Manchester, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20391769
Uroczystości upamiętniające i pożegnalne Kobego Bryanta oraz pozostałych ośmiu ofiar katastrofy śmigłowca odbędą się 24 lutego w hali Staples Center w Los Angeles.

Dzień „24” nie został wybrany przypadkowo. To właśnie z tym numerem na koszulce grał w Los Angeles Lakers Bryant. W wypadku zginęła też m.in. jego 13-letnia córka Gianna. 

Uroczystości będą miały charakter ostatniego pożegnania, ale amerykańskie media nie potwierdzają jednoznacznie, że chodzi o pogrzeb. Ten prawdopodobnie będzie miał charakter rodzinny i jego termin nie zostanie podany do publicznej wiadomości. Bryant był katolikiem. 

Termin uroczystości w Staples Center został ustalony z żoną koszykarza Vanessą, operatorem hali i władzami NBA. Gazeta „Los Angeles Times” poinformowała, że wydarzenie zakończy się przed zaplanowanym tego dnia meczem między Los Angeles Clippers a Memphis Grizzlies.

M.N.

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE